Akcja "Góra grosza"

AKCJA „GÓRA GROSZA”

W dniach 25 listopada – 6 grudnia 2013 r. nasza szkoła uczestniczyła w ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”, której organizatorem po raz 14  było Towarzystwo Nasz Dom, a patronat nad akcją objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Celem akcji było zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych oraz najbardziej potrzebujących domów dziecka.

Monety (od 1 gr. do 5 zł.) zbierali Wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariatu, którym bardzo dziękujemy za zaangażowanie i nieocenioną pomoc.

Dzięki hojności naszych Uczniów i ich Rodziców udało się zebrać:
47.117 monet, na łączną kwotę: 2.241,39 groszy.

Jesteśmy ogromnie wdzięczni za każdy przekazany „grosz”, gdyż dzięki nawet najdrobniejszym monetom zebranym w dużej ilości można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej.

Szkolna Komisja „Góry Grosza”

Góra grosza