Zbiórka żywności 28 – 30.11.2014

Fundacja Bank Żywności SOS Warszawa po raz kolejny zorganizowała świąteczną zbiórkę żywności dla rodzin potrzebujących wsparcia. Koordynatorem akcji w Kobyłce była pani Iwona Motyczyńska – stowarzyszenie „Quźnia”. Na terenie naszego miasta w wybranych sklepach akcję przeprowadziło 30 wolontariuszy – uczniów i uczennic z Publicznego Gimnazjum nr 3. Młodzież na co dzień działająca w Szkolnym Klubie Wolontariatu już po raz trzeci zachęcała wszystkich mieszkańców do udziału w zbiórce oraz przygotowywała paczki z żywnością.  W pierwszym dniu akcji wolontariuszy wspierał Burmistrz Miasta Kobyłka – Pan Robert Roguski. Zebrano prawie 1,5 tony żywności, która zostanie przekazana mieszkańcom Kobyłki i okolic.

Dziękujemy wszystkim osobom, które nie tylko wsparły akcję przekazując żywność, ale również dobrymi słowami i gestami okazały życzliwość naszym wolontariuszom. Szczególne podziękowania kierujemy do pracowników sklepów, którzy czuwali nad bezpieczeństwem młodzieży.

Opiekun Szkolnego Klubu Wolontariatu

Marta Ludwiniak