Świetlica szkolna

• Świetlica to szczególne miejsce w szkole. Tutaj uczniowie nie tylko odpoczywają, bawią się, ale też podejmują różnorodne formy aktywności poszerzające ich wiedzę,  zainteresowania, uzdolnienia i umiejętności z uwzględnieniem misji szkoły. To swoistego rodzaju szkolna pracownia, w której realizuje się funkcję opiekuńczą, wychowawczą i dydaktyczną.
  • W naszej świetlicy dbamy o wdrażanie uczniów do przestrzegania przyjętych zasad, wyrażania własnych potrzeb i przekonań, staramy się wyrobić w wychowankach umiejętność nawiązywania kontaktów z innymi i zgodnego współżycia w grupie.
  • Na świetlicy prowadzimy zajęcia:
    • Plastyczne
    • Teatralne
    • Planszowisko
    • Muzyczno-rytmiczno-ruchowe
    • „Rusz głową” – quizy, rebusy, krzyżówki, kalambury
    • Nauka rysunku
  • Zgodnie z tygodniowym rozkładem zajęć uczniom przebywającym w świetlicy proponujemy:
  • -   zajęcia artystyczno-plastyczne np.: rysowanie, malowanie, lepienie z plasteliny, wyklejanie, witraże na folii, origami, wydzieranki, rzeźby z masy solnej i gliny, różnorodne prace i ozdoby z wykorzystaniem naturalnych surowców, wycinanki, wydzieranki;
  • -   zajęcia z wykorzystaniem środków audio-wizualnych znajdujących się w świetlicy;
  • -   relaksujące i wyciszające;
  • -  kształtujące umiejętność wykorzystywania zdobytej wiedzy (konkursy, quizy, rozwiązywanie i układanie krzyżówek, zagadek, gry dydaktyczne, układanki, zabawy tematyczne, odrabianie prac domowych),
  • Na świetlicy odbywają się również zajęcia tematyczne związane ze świętami nietypowymi, np. : Dzień Drzewa, Dzień Jeża, Dzień Postaci z Bajek, Dzień Tolerancji, Dzień Buraka, Dzień Anioła, Dzień Pluszowego Misia, Dzień Pozytywnego Myślenia, Międzynarodowy Dzień Pizzy,  Międzynarodowy Dzień TańcaDzień Dinozaura, Dzień Teatru.
  • Prace wykonane przez naszych wychowanków eksponowane są na wystawkach dekorujących naszą świetlicę i tablicę przy wejściu do szkoły. Staramy się o to, aby atmosfera w świetlicy była miła i przyjazna.
  • Nauczyciele - wychowawcy świetlicy współpracują z dyrekcją, rodzicami, wychowawcami klas, pedagogiem szkolnym, a także psychologiem szkolnym w celu rozwiązywania napotkanych trudności wychowawczych.

NASZA GALERIA