20 listopada 2014 14:01 | Aktualności

Narodowe Święto Niepodległości

10 listopada uczniowie „Trójki” jak co roku pokazali, ze pamiętają o Święcie Niepodległości. W tym roku hasłem przewodnim były POLSKIE SYMBOLE NARODOWE.

Już od rana najmłodsi uczniowie przystąpili do wykonania biało-czerwonych kotylionów. Wykazali przy tym niezwykłe zaangażowanie i pomysłowość. Dumnie w nich paradowali przez cały dzień.

W czasie, gdy wyłonione drogą losowania drużyny klas IV-VI rozwiązywały test wiedzy o symbolach narodowych, ich koledzy z klas mieli do wykonania niezwykłe zadanie. Zespołowo musieli zrobić gazetkę tematyczną. Wszyscy w jednym czasie i na jednakowych tablicach. Efekty przerosły najśmielsze oczekiwania organizatorów. Wykonywanie gazetek wyzwoliło wśród uczniów to co najważniejsze… rozmawiali o Ojczyźnie, o niepodległości, o wyzwoleniu i o tym, w którą stronę patrzy orzeł na godle.

Wystawa prac przez kilka kolejnych dni budziła duże zainteresowanie nie tylko wśród uczniów. Chętnie oglądali ją rodzice i goście odwiedzający naszą szkołę. Tu zwycięzcami byli wszyscy.

W teście wiedzy wyłoniono zwycięzców. Pierwszym miejscem podzieliły się drużyny, które odpowiedziały bezbłędnie na wszystkie konkursowe pytania.  Były to: Julka Olęcka i Kasia Zielińska z klasy Vd oraz Joanna Polkowska i Zuzia Wołosowicz z klasy VIb. Gratulujemy!

Opracowała

Grażyna Niewirowicz