1% dla Stowarzyszenia "Trójka" KRS 0000262645

Aktualności

20 listopada 2014 14:54 | Aktualności

Pierwsza pomoc 18.11.2014

18 listopada odbyło się szkolenie z pierwszej pomocy, w którym uczestniczyła grupa wolontariuszy działających w Szkolnym Klubie Wolontariatu. Ochotnicy pod opieką ratowników medycznych zdobywali wiedzę i umiejętności praktyczne w udzielaniu pomocy poszkodowanym w wypadkach.

Finałem działań podejmowanych przez młodzież był egzamin: sprawdzian wiedzy oraz udział w symulacji akcji ratowniczych. Zadaniem uczestników była ocena ryzyka oraz podjęcie działań ratujących życie poszkodowanych.

Wszyscy  wolontariusze otrzymali certyfikat udzielania pierwszej pomocy zgodnie z wytycznymi Europejskiej Rady Resuscytacji BLS AED ERC 2010.

Prowadzącym zajęcia pracownikom Pogotowia Ratunkowego:pani Joannie Pawłowskiej i panu Pawłowi Pawłowskiemu składamy podziękowania za profesjonalizm i współpracę.

Podziękowania i gratulacje należą się również naszym wolontariuszom, którzy z chęcią i zaangażowaniem wykonywali wszystkie zadania.

Koszt zajęć w ramach pierwszej pomocy został pokryty ze środków finansowych stowarzyszenia „Trójka” – 1% podatku dochodowego na rzecz organizacji pożytku publicznego.

                                                             Opiekun Szkolnego Klubu Wolontariatu

 

 

Przeczytano: 644 razy. Wydrukuj|Do góry

Pierwsza pomoc 18.11.2014