18 grudnia 2014 12:57 | Aktualności

Świąteczna wymiana życzeń

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy i magiczny czas. W Wigilię i Boże Narodzenie ludzie dzielą się opłatkiem i życzą sobie wszystkiego co najlepsze. W tym roku uczniowie klas pierwszych nauczania wczesnoszkolnego wzięli udział w projekcie pt. „My Christmas card” i swoje życzenia wysłali pocztą tradycyjną daleko w świat. Pomysłodawcą tego projektu jest mgr Ilona Pogorzelska-Mrożek – nauczycielka języka angielskiego, która nawiązała kontakt z nauczycielką ze szkoły w Irlandii Noeleen Caverly. Celem projektu było wykonanie kartek bożonarodzeniowych i zachęcenie uczniów do pisania po angielsku do swoich rówieśników z Europy. Nasze piękne kartki wysłaliśmy do rówieśników ze szkoły podstawowej St. Catherine's Infant School w Dublinie.

Uczniowie z Irlandii zrobili to samo i każdy, kto wykonał kartkę, otrzymał równie piękną, imienną kartkę świąteczną od kolegi lub koleżanki z Dublina. Głównym celem tej wymiany było nawiązanie kontaktu w języku angielskim z rówieśnikami z zagranicy. Po świętach planujemy wymienić się grupowymi zdjęciami wszystkich uczestników projektu.

Best wishes for Christmas and the New Year.

Kartki uczniów naszej szkoły i szkoły w Dublinie