18 grudnia 2014 13:31 | Aktualności

O choince nadziei

Święta, to czas kiedy ważne stają się gesty zapomniane w codziennej gonitwie, radość
z obecności bliskich i ludzka życzliwość. Każdy z nas pragnie, aby święta były wyjątkowe, przeżyte
w duchu bożonarodzeniowej tradycji. Dzieci, które szczególnie w tym okresie ulegają magicznej atmosferze i to one pierwsze przypominają wszystkim dookoła, że święta tuż, tuż.

Dla uczniów klasy II e i II b czas przygotowań świątecznych jest wyjątkową lekcją wychowawczą i okazją do złożenia corocznej wizyty podopiecznym Domu Pomocy Społecznej
w Radzyminie. Spotkania te zawsze są pełne wzruszeń i radości.

Na początek krótka inscenizacja, śpiewanie pastorałek i kolęd oraz składanie życzeń. Potem wspólne dekorowanie choinki nadziei, na której pojawiły się aniołki i lukrowane pierniki. Nie zabrakło też drobnych upominków.

Od kilku lat uczniowie Trójki pod opieką pani Marty Ludwiniak i pani Katarzyny Chojnackiej uczestniczą w akcji Choinka nadzieiorganizowanej przez Fundację Ekologiczną Arka. Ideą tej akcji jest promowanie wolontariatu w domach pomocy społecznej – stąd też pomysł na zaangażowanie wolontariuszy działających w Szkolnym Klubie Wolontariatu, jak również zachęcanie do kupowania naturalnych, ekologicznych choinek.

Już piąty raz piękne, naturalne drzewko otrzymaliśmy od pana Tadeusza Wardakowskiego
i jego rodziny, właścicieli sklepu ogrodniczego
WITONA w Radzyminie.

Dziękujemy wszystkim osobom, które pomogły w przygotowaniu i realizacji zadania!

Marta Ludwiniak

Choinka nadziei 2014