07 kwietnia 2017 14:20 | Aktualności

Przedstawienie „Baśniowy ambaras”

W dniu 31 marca 2017, odbyło się w naszej szkole przedstawienie, pt. „Baśniowy ambaras”. Zostało ono zaprezentowane z okazji: Międzynarodowego Dnia Teatru, przypadającego 27 marca oraz Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci, obchodzonego 2 kwietnia.
W wyniku połączenia tych dwóch wydarzeń, uczniowie z klas 3A i 3B, pod kierunkiem wychowawców, pani Anety Urbaszek i pani Moniki Krupińskiej, zaprezentowali, uczniom z klas I-III, przedstawienie teatralne, o książkach dla dzieci. W ten sposób zarówno przybliżono teatr, jak i poprzez tematykę przedstawienia, zachęcano młodych widzów do czytania książek. Inscenizacja, pokazywała w zabawny sposób, bajkowe zamieszanie, które nastąpiło, ponieważ dzieci przestały interesować się czytaniem. Baba Jaga, założyła pensjonat, krasnoludki, wyprowadziły się do wielopokojowych mieszkań, bajki straciły sens… Na szczęście z pomocą Baja i wróżki Fantazji, każda postać wróciła do swojej roli a ożywione magią Książki, przekonały dzieci, że warto je czytać.
Nasi młodzi artyści, wykazali się wielkim zaangażowaniem i profesjonalną grą aktorską. Udowodnili też, że sztuka, nawet w najprostszej formie, rozwija wyobraźnię, bawi i pobudza do działania.

Przedstawienie „Baśniowy ambaras”