1% dla Stowarzyszenia "Trójka" KRS 0000262645

Aktualności

25 maja 2017 13:08 | Aktualności

SYMFONIA NA SKRZYPCE I DJ-ja

25 maja odbył się w naszej szkole koncert w ramach projektu edukacyjnego „SYMFONIA NA SKRZYPCE I DJ-ja ” z udziałem Tomasz Dolskiego,najmłodszego laureata prestiżowej nagrody muzycznej ZAKR-u "KRYSZTAŁOWY KAMERTON" oraz laureata 3 miejsca w pierwszej edycji programu telewizyjnego Polsatu - "Must be the music".

45 minutowa audycja przygotowana była w duecie. Tworzyli go skrzypek oraz DJ. Program oparty byl na najbardziej znanych przebojach muzyki klasycznej od Baroku przez Klasycyzm po Romantyzm. Każdy utwór poprzedzonybył krótkim, barwnym opowiadaniem o kompozytorze, epoce, w której tworzył - czym się ona charakteryzowała, jak utwory się zmieniały, rozwijały, wreszcie jak muzyka zmieniała się na przestrzeni epok.

Atutem muzycznego spotkaniabyło niezwykłe podejście Tomasza Dolskiego do młodych słuchaczy. Jego wiedza, poczucie humoru, mistrzowska gra na skrzypcach połączona z ciekawymi opowieściami o kompozytorach i epokach, sprawia, że pozornie niedostępny świat muzyki klasycznej okazuje się, że jest „na wyciągnięcie ręki.”

Przeczytano: 466 razy. Wydrukuj|Do góry

SYMFONIA NA SKRZYPCE I DJ-ja