13 czerwca 2017 09:53 | Aktualności

Warsztaty profilaktyki zintegrowanej

W maju i czerwcu gimnazjaliści z kobyłkowskiej TRÓJKI uczestniczyli w warsztatach profilaktyki zintegrowanej, których celem jest przeciwdziałanie uzależnieniom od środków psychoaktywnych oraz pokazanie skutków ich stosowania. W zajęciach tych uczestniczyło 195 uczniów Publicznego Gimnazjum nr 3 w Kobyłce. Warsztaty poprowadziła p. Sylwia Minda-Grzyb - terapeuta uzależnień z Poradni MONAR Hoża 57 w Warszawie.

Uczniowie chętnie brali udział w warsztatach profilaktycznych. Często przejawiali własną inicjatywę podczas zajęć, zadawali wiele pytań, byli zainteresowani przedstawionym tematem. Podczas warsztatów zostały poruszone przede wszystkim kwestie świadomego podejmowania decyzji o używaniu substancji psychoaktywnych, przedstawienie procesu uzależniania się oraz wpływu substancji psychoaktywnych na nasz organizm, a także pomoc osobom mającym trudności z uzależnieniem.

Realizacja tego przedsięwzięcia profilaktycznego była możliwa dzięki miejskim środkom finansowym, przekazanym przez Urząd Miasta Kobyłka.