1% dla Stowarzyszenia "Trójka" KRS 0000262645

Aktualności

26 września 2017 19:11 | Aktualności

Turniej rozstawieniowy młodziczek o Mistrzostwo Mazowsza.

W dniu 23 września 2017 roku w hali sportowej SP 30  w Warszawie odbył sie  turniej rozstawieniowy młodziczek o Mistrzostwo Mazowsza. W turnieju wzięły udział 4 zespoły żeńskie:

  • UKS TRÓJKA Kobyłka
  • MUKS VOLLEY Płock
  • PRASKA 30 Warszawa
  • UKS ÓSEMKA Pruszków

Turniej rozpoczął się od spotkania drużyn z Kobyłki i Warszawy. Nasz zespół młodziczek pod opieką trener Moniki Bartnickiej składający się z dziewcząt z rocznika 2005 tym spotkaniem zadebiutował  w rozgrywkach ligowych młodziczek i rozegrał swe pierwsze spotkanie. Debiut okazał się trudnym  i stresującym wyzwaniem dla dziewcząt i po udanym początku seta, serii dobrych zagrywek Julii Żochowskiej nasz zespół był na prowadzeniu 7:4. Jednak dobra passa w jednej chwili odwróciła się od naszych dziewcząt i nie były w stanie podołać przyjęciu bardzo trudnych zagrywek przeciwniczek. Ostatecznie przegrywając seta 25:7. Drugi set to bardziej wyrównane zawody, jednak problem z przyjęciem, brak kończącego ataku z naszej strony zaowocował drugim przegranym setem 25:13. Kolejnym przeciwnikiem naszych młodziczek był zespół UKS Ósemka Pruszków. Mecz w wykonaniu naszych młodziutkich zawodniczek mógł się podobać. Świetnie zagrywała Aleksandra Siusta, Aleksandra Bułacińska, Gabrysia Mróz, Ewa Borowa zdobywając serie punktów w polu zagrywki, a przede wszystkich dziewczęta nie robiły błędów własnych poprawnie dogrywając, wystawiając i atakując piłkę. Nasz zespół wygrał mecz w stosunku 2:0 (25:13, 25:5) odnotowując swoje pierwsze jakże radosne zwycięstwo. Ostatni mecz naszych zawodniczek to spotkanie ze zdecydowanym faworytem do zwycięstwa naszej grupy MUKS VOLLEY Płock. Zespół z Płocka to silny  i doświadczony zespół, jednak początek spotkania do stanu 7:7 był dość wyrównany. Przeciwnik popełniał dużo błędów w własnych w polu zagrywki i w ataku, a młodziczki UKS TRÓJKA Kobyłka poprawnie zagrywały oraz stawiały dzielny opór w obronie ostatecznie przegrywając 25:13. Niestety drugi set to już widowisko bez historii i szybka przegrana naszego zespołu 25:7. Nasze przeciwniczki świetnie zagrywały, atakowały i blokowały, a nasze dziewczęta nie dały rady stawić oporu tak dobrze grającym rywalkom. Ale to dopiero początek przygody siatkarskiej dla naszych zawodniczek.

Ostateczna klasyfikacja:

  1. MUKS VOLLEY Płock
  2. UKS ÓSEMKA Pruszków
  3. UKS TRÓJKA Kobyłka
  4. UKS ÓSEMKA Pruszków

Skład zespołu UKS TRÓJKA KOBYŁKA:

1. Julia Żochowska, 2. Gabrysia Mróz, 3. Aleksandra Siusta, 4. Patrycja Łabucka, 5. Ewa Borowa, 6. Aleksandra Bułacińska, 7, Barbara Domańska, 8. Małgorzata Czajka, 9. Magdalena Stefańska, 10. Weronika Gąsiorek, 11. Zuzia Skoneczna, 12. Godlewska Julia

Przeczytano: 563 razy. Wydrukuj|Do góry