1% dla Stowarzyszenia "Trójka" KRS 0000262645

Aktualności

06 listopada 2017 20:57 | Aktualności

Sukces młodzików Trójki Kobyłka

W dniach 28 i 29.10.2017 w Radomiu odbył się Turniej II Ligi Wojewódzkiej Młodzików. Uczestniczyło w nim sześć drużyn zakwalifikowanych w turnieju rozstawieniowym. Każda z drużyn przystępowała do zawodów z nadzieją na awans do wyższej ligi, niestety taki przywilej przysługiwał tylko dwóm najlepszym drużynom. Z drugiej strony przegrani w tej rywalizacji musieli się liczyć ze „spadkiem” do niższej ligi. Taki system rozgrywek sprawił, że wszystkie drużyny ambitnie walczyły do ostatniego gwizdka sędziego.

W pierwszym meczu nasi zawodnicy nieznacznie ulegli drużynie Huraganu Wołomin, przegrywając w setach 25:23 i 26:24. Taki wynik sprawił, iż w następnym meczu przeciwko Olimpowi Ostrołęka pojawiła się nerwowość w grze, co doprowadziło do przegranej w pierwszym secie.  Na szczęście w drugim i trzecim secie Trójka narzuciła swój styl gry i zdecydowanie wygrała ten mecz. Kolejne spotkanie nasi siatkarze rozgrywali przeciwko faworyzowanej drużynie gospodarzy – Czarni Radom. Dzięki dobrej grze blokiem i zagrywką, łatwo wygrali ten mecz 25:19 i 25:20.

W niedzielę pierwszym przeciwnikiem naszej drużyny był Polonez II Wyszków. To bardzo ambitna i niebezpieczna drużyna, o czym przekonał się MOS Wola Warszawa przegrywając z nimi na turnieju rozstawieniowym. Do meczu przystąpiliśmy z dużą koncentracją i szacunkiem dla przeciwnika. Zaowocowało to wygraną w tym meczu 25:16 i 25:21.

W ostatnim meczu decydującym o awansie do I ligi, nasi siatkarze rywalizowali z utytułowaną drużyną MKS MDK Warszawa. Waga tego spotkania sprawiła, że było ono rozgrywane na bardzo wysokim poziomie. Zawodnicy obu drużyn zaprezentowali to, co w siatkówce najpiękniejsze - spektakularne ataki, niesamowite obrony oraz małą ilość błędów. O tym kto awansuje do wyższej ligi decydował tie break, gdyż po dwóch rozegranych setach był remis 1:1. Decydującą rozgrywkę zwycięsko zakończyli nasi siatkarze wygrywając po emocjonującej grze 16:14. Radość z awansu była ogromna.

- „Bardzo cieszymy się z awansu do I ligi, ale nie było łatwo go wywalczyć. Przystępując do niedzielnych gier cztery drużyny miały szansę na awans, a miejsca premiowane były dwa. To świadczy jak wyrównany był poziom zespołów rywalizujących w tym turnieju. Z gry drużyny jestem bardzo zadowolony. Nawet w przegranym meczu z Wołominem graliśmy dobrze. Trzeba uczciwie przyznać, iż to oni zagrali świetny mecz. Mała ryska pojawiła się naszej grze w pierwszym secie z Ostrołęką, ale szybko wyszliśmy obronną ręką z opresji. Chciałbym podziękować wszystkim zawodnikom za walkę, ich ambicja i wola zwycięstwa przyczyniła się do naszego sukcesu.

Przed nami trudna rywalizacja w I lidze, gdyż każda z rywalizujących w niej drużyn prezentuje wysoki poziom siatkarski i głośno mówi o medalu , ale my nie spoczywamy na laurach i będziemy chcieli sprawić kilka niespodzianek. Jest duża szansa, że następny turniej będzie rozgrywany na naszej hali, co dla nas byłoby atutem” - powiedział po meczu trener Trójki Kobyłka, Jarosław Wołosowicz.

Skład zespołu: Dominik Drabiuk, Oliwier Kostrzewski, Mikołaj Ławrowski, Paweł Tymiński, Kamil Skłodowski, Ignacy Skrzydło, Michał Wleklak (Libero) oraz Szymon Skomorucha, Robert Szczybelski, Filip Topolski, Bartek Nowak, Hubert Sławiński, Bartek Strzałkowski. Trener: Jarosław Wołosowicz

Przeczytano: 304 razy. Wydrukuj|Do góry