20 listopada 2017 14:28 | Aktualności

Piszę, bo to robię najlepiej i nie wyobrażam sobie już innej pracy…

Tak rozpoczął spotkanie autorskie pan Grzegorz Kasdepke. Spotkanie odbyło się 17 listopada  2017, wzięli w nim udział uczniowie klas II i III. Pisarz opowiadał, na czym polega jego praca, jak powstają książki, skąd czerpie pomysły na fabułę, dlaczego niektóre z nich „musiał” napisać. Pokazywał egzemplarze książek, czytał ich fragmenty. Opowiedział o pierwszej książce „Kacperiada. Opowiadania dla łobuzów i nie tylko”, którą pisał dawno temu, a głównym jej bohaterem ustanowił swojego kilkuletniego wówczas synka Kacperka i za którą otrzymał wiele nagród. Wspominał, jak przygotowywał się, żeby napisać książkę „Bon czy ton” okraszając wypowiedź śmiesznymi historyjkami związanymi z savoir vivre. Z ogromnym humorem i dystansem do siebie opowiadał o warsztacie literackim, ale również wspominał swoje dzieciństwo, rodzinę. Uczestnicy spotkania bardzo żywo reagowali na słowa pisarza, śmiali się z dowcipów. Między dziećmi a autorem szybko nawiązała się nić porozumienia. Dzieci chętnie zadawały panu Grzegorzowi mnóstwo pytań.

Kto na spotkaniu z panem Grzegorzem Kasdepke był – jest szczęściarzem, kto nie był – no cóż – ma czego żałować… Uczestnicy spotkania mogli otrzymać od autora autografy na kartkach lub przyniesionych z domu książkach.

Spotkanie w całości zostało sfinansowane przez Stowarzyszenie „Trójka”.

Spotkanie autorskie z Grzegorzem Kazdepke