19 grudnia 2017 15:08 | Aktualności

Spotkanie z Hanną Niewiadomską

„W bibliotece, w naszej szkole, konferencję mają mole.

Lecz nie te, co wełnę jedzą, ale te, co w książkach siedzą (…)

Dzisiaj – wszyscy o tym wiemy – książkę roku wybierzemy (…)

– Ja głosuję na bajeczki, nie znam lepszej tu książeczki.

Inny woli kryminały, co je czytał miesiąc cały.

Baśnie! Wiersze! I powieści! Ten mól krzyczy, tamten wrzeszczy.

Zamieszanie się zrobiło, siedem moli się pobiło …”

Na zaproszenie nauczycieli biblioteki szkołę odwiedziła autorka wielu wesołych z pięknymi ilustracjami wierszy dla dzieci, pani Hanna Niewiadomska. Spotkanie odbyło się 14 grudnia. Z autorką cyklu wierszyków „Bajczytanki Pani Hanki” spotkali się wszyscy uczniowie klas I. Pani Hania czytała dzieciom swoje utwory, rozmawiała o genezie ich powstawania, prowadziła „zabawy z poezją”. Uczniowie mieli możliwość układać rymy w wierszykach, nadawali im tytuły, oglądali również piękną szatę graficzną zamieszczoną w prezentowanych książkach. Chętnie odpowiadali na pytania, bardzo aktywnie brali udział w spotkaniu, byli bardzo zaangażowani. W trakcie spotkania pani Niewiadomska odpowiadała na pytania zadawane przez dzieci. Wpisała także dedykację z autografem dla biblioteki szkolnej. Spotkanie przebiegało w serdecznej i ciepłej atmosferze.

Dzięki Stowarzyszeniu „Trójka” do biblioteki szkolnej zostały zakupione książki tej autorki, dziękujemy.

Spotkanie z Hanną Niewiadomską