30 stycznia 2018 08:05 | Aktualności

Ciekawy człowiek czyta nam

W bieżącym roku szkolnym na świetlicy szkolnej jest prowadzony program „Ciekawy człowiek czyta nam”. Program ten  zapoczątkowało spotkanie z  panią Martą Ludwiniak – zastępcą dyrektora naszej szkoły. Opowiadała o swoim dzieciństwie, co zainspirowało ją do tego aby zostać nauczycielem i wiele innych ciekawych rzeczy o sobie i wykonywanym zawodzie. Chętnie odpowiadała na stawiane przez dzieci pytania. Zwróciła uwagę jak ważne jest czytanie. Wspominała co czytała w dzieciństwie oraz przeczytała fragment swojej ulubionej książki. Spotkanie odbyło się w miłej i wesołej atmosferze.

W dniu 8 stycznia w świetlicy szkolnej odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Ciekawy człowiek czyta nam”. Na spotkanie z dziećmi przybyli kominiarze – Mirosław Antos i Zdzisław Szczepański.

Mirosław Antos pełnił funkcję V-ce prezesa Warszawskiego oddziału Korporacji Kominiarzy Polskich, członka Zarządu Głównego i Rzecznika Prasowego Korporacji, ponad to jest v-ce przewodniczącym komisji egzaminacyjnej w zawodzie kominiarza przy Mazowieckiej Izbie Rzemiosła i Przedsiębiorczości.

Niezwykli goście opowiadali o nieznanych dotąd uczniom, stronach swojego zawodu, historie z życia podczas wykonywania pracy. Przybliżyli historię „szczęśliwego guzika”. Dzieci mogły zapoznać się i dotknąć narzędzi pracy kominiarza. Nasi goście wspominali o bezpieczeństwie w pomieszczeniach (brak dobrej wentylacji, zatkane kominy) oraz opaleniu śmieci w piecach w czasie zimy.

Na koniec goście przeczytali fragment książki napisanej przez żonę jednego z bydgoskich kominiarzy  Annę Nowacką-Opłat „Komin aż dymi”.

Ciekawy człowiek czyta nam