1% dla Stowarzyszenia "Trójka" KRS 0000262645

Aktualności

30 stycznia 2018 08:20 | Aktualności

Międzynarodowy Dzień Ligii Ochrony Przyrody

9 stycznia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ligii Ochrony Przyrody. Z tej okazji 10 stycznia, nasze świetlicowe kółko ekologiczne, prowadzone przez panią Marzenę Kamionek i przy współpracy z paniami Agnieszką Wardak i Karoliną Łuniewską,  przygotowało niezwykły pokaz mody pt. „Bądź modny – noś Eko”. Inspiracją dla kreacji były postacie z filmów i bajek. Trwa karnawał- czas zabaw i balów . Może niektóre z naszych propozycji staną się również inspiracją, aby swoje kreacje tworzyć zgodnie z naturą i ekologią.

Kostiumy zostały wykonane z czarnej folii pakowej, z masy papierowej zrobionej z nieaktualnych już gazet, z kartonach po owocach, folii spożywczej, kartonie po butach, niepotrzebnych opakowań po jajkach, torebkach foliowych,  z folii bąbelkowej, denek od butelek typu pet, z białej pianki pakowej, płyt CD, płaszcz z niepotrzebnej już firanki. Elementami dekoracyjnymi stały się niepotrzebne guziki, nakrętki i błyszcząca taśma, zakrętki , zużyte baterie. W pokazie mody wzięli udział :

- Laura Kucab kl. I (narrator)

- Patryk Arciszewski kl .I (Lord Wader)

- Filip Boratyński kl I (ArtuDitu)

-Weronika Sieczka ( wilk z bajki O czerwonym Kapturku)

- Dagmara Wolniewicz kl .I (Czerwony Kapturek)

-Gabrysia kl I( Lilo z bajki Lillo i Stith)

- Dominika Wołczyk kl. (Mini )

- Julka Zięba kl I ( Królowa Sniegu)

- Zuzia Rabczewskakl I (Królewna Śnieżka)

Na koniec pokazu modelki i modele otrzymali gromkie brawa od publiczności.

Na zajęciach kółka ekologicznego dzieci uczą się jak skutecznie dbać o czystość naszego otoczenia. Dowiadują się w jaki sposób poprzez nasze, działania możemy wskazywać innym kierunek dbania o środowisko. Tworzą różnego rodzaju  prace plastyczne ,wykorzystując materiały, które już kiedyś nam służyły, a teraz możemy  przemienić je w ekologiczne dzieła sztuki.  Znają możliwości recyklingu i potrafią odpowiednio segregować odpady.

Przeczytano: 435 razy. Wydrukuj|Do góry

Międzynarodowy Dzień Ligii Ochrony Przyrody