05 lutego 2018 12:04 | Aktualności

Zima w Mieście - Zima w Trójce

W tegorocznej akcji Zima w Mieście 2018 wzięło udział łącznie 59 uczniów z naszej gminy. Uczestnicy współpracowali w kilku grupach rówieśniczych: 33 uczniów w klasach I-III oraz 26 uczniów w klasach IV-VI i VII - gimnazjum.

W trakcie tych dwóch tygodni staraliśmy się rozbudzić indywidualne zainteresowania dzieci i młodzieży oraz ich umiejętności poznawcze, społeczne, naukowe i artystyczne. Propagowaliśmy także nawyki aktywnego spędzania czasu wolnego.

Uczniowie młodsi pracowali twórczo podczas zajęć artystycznych tworząc niesamowite dzieła, które można obejrzeć na szkolnej wystawie oraz rekreacyjnych, wykorzystując swój potencjał w trakcie gier i zabaw ruchowych. Podczas akcji zwiedziliśmy Wystawę Klocków Lego zorganizowaną na Stadionie Narodowym w Warszawie, uczestniczyliśmy w warsztatach edukacyjnych pt. ,,Pierwsza pomoc przedmedyczna" oraz ,,Suchy lód" w Wyspach Leonarda w Kobyłce, odbyliśmy wycieczkę pieszą do Miejskiego Ośrodka Kultury, gdzie w Kinie za Rogiem obejrzeliśmy film animowany pt. ,,Misiek w Nowym Jorku", jak również  śledziliśmy dalsze losy zabawnego misia Paddingtona podczas seansu w kinie Helios w Wołominie.

Młodzież brała udział w różnorodnych zajęciach sportowych, m.in. współzawodniczyła w  piłce siatkowej oraz ćwiczyła buldering na hali sportowej. Dodatkowo uczniowie  dwukrotnie próbowali swoich sił w łyżwiarstwie amatorskim na lodowisku w OSiR Huragan  Wołominie, a także na Basenie w OSiR Ząbki.

Zima w mieście