14 lutego 2018 19:05 | Aktualności

Szkolne obchody Europejskiego Dnia Numeru 112

Dnia 12 lutego z okazji Europejskiego Dnia Numeru Alarmowego przygotowałyśmy zajęcia z udzielania pierwszej pomocy dla dzieci przebywających w świetlicy szkolnej. Rozpoczęłyśmy od przedstawienia spontanicznej sytuacji wymagającej podjęcia działań w ramach pierwszej pomocy. Następnie omówiłyśmy wszystkie punkty, według których powinno się postępować w przypadku zauważenia osoby niedającej oznak życia (utrata przytomności, brak oddechu, brak kontaktu, wstrząs pourazowy).

Po części teoretycznej przeszłyśmy do części praktycznej. Podzieliłyśmy dzieci na ośmioosobowe grupy, aby przećwiczyć wcześniej omawiane sytuacje. Nasi młodsi koledzy i koleżanki byli bardzo zaangażowani. Pod koniec w formie quizu z nagrodami sprawdziłyśmy wiadomości i umiejętności nabyte przez uczestników podczas zajęć z pierwszej pomocy.

Zuzanna Wołosowicz, Julia Dudzińska, Dayana Rawita z klasy IIIb G

Szkolne obchody Europejskiego Dnia Numeru 112