1% dla Stowarzyszenia "Trójka" KRS 0000262645

Aktualności

22 marca 2018 14:17 | Aktualności

Planetobus-Niebo na wyciągnięcie ręki!

   "Patrz w gwiazdy, a nie pod nogi. Bądź ciekawski.            I jakkolwiek trudne wydaje się życie, zawsze jest coś, w czym możesz osiągnąć sukces. Wystarczy tylko, że się nie poddasz." - Stephen Hawking

Mobilne planetarium pozwalające na podróż po kosmosie – nowe przedsięwzięcie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Centrum Nauki Kopernik.

W pierwszy dzień kalendarzowej wiosny w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 im. Karola Wojtyły w Kobyłce miała miejsce inauguracja trasy mobilnego planetarium. Nową odsłonę projektu edukacyjnego Nauka dla Ciebie zainaugurował w Kobyłce  minister Jarosław Gowin.

Planetobus składa się z kopuły planetarium, w którym znajdzie sie miejsce dla 35-40 sluchaczy. Zwiedzający – pod okiem animatorów z Centrum Kopernika – będą mogli przyglądać się dowolnemu fragmentowi nieba z każdego zakątka świata, śledzić przebieg pór roku, a także przemieszczać się po całym Wszechświecie. Uczniowie będą mogli odbyć podróż w czasie – w obserwatorium pojawią się animacje przedstawiające konstelacje sprzed czterech tysięcy lat.

Przeczytano: 285 razy. Wydrukuj|Do góry

Planetobus