1% dla Stowarzyszenia "Trójka" KRS 0000262645

Aktualności

24 kwietnia 2018 18:44 | Aktualności

Spotkania z cyklu "Ciekawy człowiek..."

W bieżącym roku szkolnym na świetlicy szkolnej jest prowadzony program „Ciekawy człowiek czyta nam”.

Na jednym z kolejnych spotkań z cyklu „Ciekawy człowiek czyta nam” gościliśmy Michała Pyrzyńskiego – nauczyciela muzyki w naszej szkole. Opowiadał o swojej pasji jaką jest gra na organach. Rozmawiał o tym jak postrzegamy muzykę, czym się różni pianino od keyboardu.  Wykorzystany był instrument klawiszowy – keyboard, a dzieci z zaangażowaniem próbowały swoich możliwości wokalnych.

W dniu 17 kwietnia gościliśmy w ramach spotkań „Ciekawy człowiek czyta nam” myśliwych z koła łowieckiego „Przepiórka” oddział w Radzyminie. Panowie i pani przedstawili czym zajmują się myśliwi, opowiadali o zwierzętach jakie zamieszkują okoliczne lasy Kobyłki, Radzymina, Zielonki i Zalewu Zegrzyńskiego. Dzieci z ciekawością słuchały gry na rogach myśliwskich. Z myśliwymi byli również Lori i Richard McLaren – rdzenni Amerykanie, którzy również są myśliwymi w swoim kraju. Panowie zaprezentowali poroże różnych zwierząt. Na końcu spotkania uczniowie mogli obejrzeć z bliska przniesione okazy, posłuchać fragmentów książek o tematyce przyrodniczej i zrobić pamiątkowe zdjęcie.

W dniu 23 kwietnia mieliśmy okazję gościć, w ramach spotkań „Ciekawy człowiek czyta nam” byłą absolwentkę naszej szkoły, strażaka, ratownika, drużynową 4 Harcerskiej Drużyny Pożarniczej „Wędrowcy” w Kobyłce – Natalię Spinek. Opowiadała o swojej pracy w Ochotniczej Straży Pożarnej, akcjach na które wyjeżdżała oraz słownictwie używanym podczas akcji. Mile wspominała czasy, kiedy była uczniem tej szkoły. Jak każdy uczestnik spotkania „Ciekawy człowiek czyta nam” Natalia przyniosła i przeczytała fragment swojej ulubionej książki z dzieciństwa „Małego księcia” Antoine de Saint-Exupéry oraz maskotkę lisa, jednego z bohaterów tej książki, którego dostała od swoich znajomych.

Przeczytano: 302 razy. Wydrukuj|Do góry

Ciekawy człowiek...