22 maja 2018 21:58 | Aktualności

FINAŁ XIII POWIATOWEGO KONKURSU POEZJI I PROZY KAROLA WOJTYŁY

18 maja 2018 roku w Publicznej Szkole Podstawowej z Oddziałami Sportowymi nr 3 im. Karola Wojtyły w Kobyłce odbył się finał XIII Powiatowego Konkursu Poezji i Prozy Karola Wojtyły.

Laureatami konkursu zostali:

1 miejsce - Róża Grzelak z Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 im. Bohaterów Bitwy Ossowskiej w Kobyłce

2 miejsce - Aleksandra Mroczek ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Duczkach

3 miejsceJulia Pietrucha ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Księżnej Eleonory Czartoryskiej w Radzyminie

Jury przyznało także 3 wyróżnienia. Otrzymali je:

Natalia Borowa ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Żołnierzy AK II Rejonu Celków w Markach

Karolina Oleksiak ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Duczkach

Dayana Rawita z Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Sportowymi nr 3 im. Karola Wojtyły w Kobyłce

Wszyscy uczestnicy i przygotowujący ich do konkursu nauczyciele otrzymali książki z poezją Karola Wojtyły.

Patronat nad konkursem objęli:

Biskup Diecezjalny Diecezji Warszawsko-Praskiej – Romuald Kamiński (patronat honorowy)

Starosta Powiatu Wołomińskiego - Kazimierz Rakowski (fundator nagród)

Burmistrz Miasta Kobyłka - Robert Roguski (fundator nagród)

Ksiądz Dziekan Prałat Jan Andrzejewski – Proboszcz Parafii św. Trójcy w Kobyłce (fundator nagród)

Patronat medialny – Redakcja „Wieści Podwarszawskich „ i Radia „Fama”

Statuetki dla laureatów konkursu ufundował Tomasz Szturo - Dyrektor Szkoły

Konkurs został zorganizowany przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 3 z Oddziałami Sportowymi im. Karola Wojtyły w Kobyłce. Współorganizatorami byli: Powiat Wołomiński i Stowarzyszenie „Trójka” .

Wydarzenie było współfinansowane ze środków otrzymanych od Starosty Powiatu Wołomińskiego i Burmistrza Miasta Kobyłka.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Patronom, fundatorom wielu wspaniałych nagród, uczestnikom, nauczycielom i członkom jury za poświęcony czas.

Tomasz Szturo

Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej