08 czerwca 2018 20:43 | Aktualności

Warsztaty z zakresu profilaktyki uniwersalnej

W "Trójce" na przełomie maja i czerwca zostały przeprowadzone warsztaty profilaktyki uzależnień od substancji psychoaktywnych dla VI i VII klas szkoły podstawowej. Zajęcia miały na celu dostarczenie wiedzy dotyczącej szkodliwości narkotyków, w tym dopalaczy, wzmocnienie świadomości dotyczącej powodów sięgania po substancje ze szczególnym uwzględnieniem roli grupy rówieśniczej. Uczniowie mieli także okazję ćwiczenia umiejętności konstruktywnego odmawiania, przyjrzenia się mechanizmom uzależnienia od narkotyków, alkoholu, nikotyny.

Młodzież chętnie brała udział w zajęciach, przejawiała inicjatywę podczas warsztatów,była zainteresowana tematem zajęć, zdobyciem wiedzy na temat sposobów chronienia się przed uzależnieniem, ale także możliwości pomocy osobom uzależnionym.Warsztaty przeprowadziła Sylwia Minda, terapeuta uzależnień.

To przedsięwzięcie profilaktyczne zostało zrealizowane dzięki środkom finansowym wygospodarowanym przez Urząd Miasta Kobyłka.