11 września 2018 11:06 | Aktualności

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny 'Piękna Nasza Polska Cała"

Chcąc, należycie uczcić 100-lecie odzyskania niepodległości, nasza szkoła przyłączyła się do Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Piękna Nasza Polska Cała”. Udział w projekcie realizowany będzie w ramach edukacji wczesnoszkolnej (klasy I-III).

Główne cele projektu to:

• Kształtowanie postaw patriotycznych u najmłodszych, uwrażliwienie na piękno, folklor, obrzędy i tradycje Polski.
  • Kształtowanie tożsamości narodowej dzieci. Poznanie historii państwa polskiego i symboli narodowych. Wzmacnianie radości i dumy bycia Polakiem.

Honorowy patronat nad projektem objęło m.in. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

szkolny koordynator projektu

Monika Krupińska