20 października 2018 14:58 | Aktualności

Wymianka książkowa: WEŹ SIĘ WYMIEŃ

W drugim tygodniu października, w skrzydle edukacji wczesnoszkolnej, na parterze, odbyła się bezgotówkowa, akcja wymianki książkowej: WEŹ SIĘ WYMIEŃ.
Celem akcji była przede wszystkim promocja czytelnictwa wśród uczniów klas I-III, ale również integracja środowiska lokalnego.

Wydarzenie było otwarte dla wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. Jedynym warunkiem uczestnictwa, było przyniesienie przynajmniej jednej książki w języku polskim, dla dzieci 7-9 lat. Każdy uczestnik, mógł zabrać ze sobą tyle książek, ile sam przyniósł.

Akcja, cieszyła się dużym zainteresowaniem. Codziennie w pudełku, pełnym książek, pojawiały się nowe, interesujące pozycje.
Wierzę, że tego typu wydarzenia są potrzebne, ponieważ zachęcają do sięgania po książkę, przypominają dzieciom, ile radości daje czytanie i pozwalają poczuć przyjemność wynikającą z dzielenia się z innymi.
Z tego względu, po I edycji akcji, już planuję kolejne wymianki. Zachęcam do systematycznego przeglądania biblioteczek dzieci i odkładania, na te kolejne wydarzenia książek, z których dziecko „już wyrosło”. Z pewnością, dla młodszych kolegów i koleżanek, mogą one stać się skarbem.

Za wsparcie akcji, w jej początkach, serdecznie dziękuję Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kobyłce, pracownikom Fundacji Centrum Edukacji Obywatelskiej, pani Emilii Ochmańskiej i jej uczennicy z klasy IV c, oraz bliższym i dalszym znajomym.

Organizatorka:

Monika Krupińska