03 grudnia 2018 19:19 | Aktualności

Show Szalonych Naukowców

29 listopada 2018 r. w auli szkoły odbyło się Show Szalonych Naukowców. W pierwszym spektaklu wzięli udział wszyscy uczniowie, natomiast w drugim uczniowie okolicznych szkół podstawowych. Wydarzenie to łączyło w sobie elementy nauki z dziedziny chemii i fizyki; przedstawione zostało w widowiskowy i przezabawny sposób. W programie znalazły się między innymi:

• Szalona Piana: reakcja egzotermiczna rozkładu nadtlenku wodoru, wytwarzająca ogromne ilości kolorowej piany.
  • Ciekły azot: szereg eksperymentów wykazujących właściwości ciekłego azotu i  innych gazów (np. mgła na stole, ogromny wybuch azotowy).
  • Cewki Tesli: jonizacja gazów i ich blask, przesyłanie energii na odległość, tworzenie błyskawicy, człowiek jako antena emitera.

Organizatorami wydarzenia byli: Stowarzyszenie „Trójka”, Katarzyna Bielska oraz Honorata Baran. Honorowy patronat nad tą imprezą objęła Burmistrz Miasta Kobyłka – Pani Edyta Zbieć. Zorganizowanie tej imprezy nie byłoby możliwe, gdyby nie liczne grono sponsorów, którym z tego miejsca serdecznie dziękujemy!!!

Show