16 stycznia 2019 22:03 | Aktualności

Konkurs recytatorski "Wierszykarnia"

Dnia 8.01.2019r., odbył się konkurs recytatorski „Wierszykarnia”.

Tegoroczny konkurs, był symbolicznym zwieńczeniem projektu „Piękna nasza Polska cała”,  który realizowali nauczyciele klas I-III  i świetlicy szkolnej,  od września do grudnia 2018 roku.

Szesnastka uczestników, wytypowanych w czasie klasowych eliminacji, z klas drugich i trzecich ( z każdej klasy, dwójka reprezentantów), zabrała nas na wierszowaną podróż po Polsce,  promując tym samym piękno naszej ojczyzny.
Usłyszeliśmy wiersze o różnych polskich miastach : Toruniu, Warszawie, Wieliczce, Krakowie, wiersz o naszej najdłuższej rzece: Wiśle, wiersze o pięknie Polski i o małej ojczyźnie, którą jest nasza najbliższa okolica.

Celem konkursu było:
-popularyzowanie poezji o tematyce patriotycznej, utrwalanie poczucia dumy narodowej,
-zachęcanie do kształtowania poczucia więzi emocjonalnej, kulturowej i społecznej z własnym narodem,
-bogacenie biernego i czynnego języka ucznia,
- rozwijanie umiejętności recytatorskich i nauka rywalizacji w przyjemnej atmosferze.,
-promowanie talentów

Konkurs, przygotowany został przez panie: Monikę Krupińską i Anetę Urbaszek.
Nagrody i dyplomy dla laureatów i wyróżnionych oraz pamiątkowe dyplomy, dla wszystkich uczestników, ufundowało Stowarzyszenie Trójka.

Po wysłuchaniu prezentacji, jury w składzie: przewodnicząca-Marta Ludwiniak, Marta Szczepaniak, Justyna Fedorczyk, i Ewelina Olszewska, postanowiło przyznać tytuły laureatów  i wyróżnionych, następującym osobom:
I miejsce- Suzana R. 3a
II miejsce- Melania Z. 2a
III miejsce- Zofia T. 2e
Wyróżnienia: Patrycja K. 2d, Zofia S. 2 d, Franciszek T. 2e.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i nagrodzonym!

Opracowała; Monika Krupińska

Konkurs recytatorski "Wierszykarnia"