12 lutego 2019 17:46 | Aktualności

Akcja Zima w Mieście 2019 zakończona!

Podczas tegorocznych ferii zimowych wzięło w niej udział 112 uczniów klas I-III oraz IV-VIII Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Sportowymi nr 3 im. Karola Wojtyły w Kobyłce.

Uczniowie młodsi uczestniczyli w 9 wycieczkach poza szkołę oraz w jednych warsztatach na jej terenie, natomiast uczniowie klas starszych w 8 wyjazdach.

Uczestnicy z klas I-III z zaangażowaniem wykonywali postawione przed nimi zadania, chętnie brali udział w proponowanych zabawach, ćwiczeniach o charakterze ogólnorozwojowym, boulderingu, doskonaląc swoje umiejętności artysyczno-manualno-sportowe. Wyrabiali pradziejowe grzechotki oraz lampki oliwne podczas warsztatów Państwowego Muzeum Archeologicznego, poznali tajniki suchego lodu, a także mieli możliwość aktywnego uczestniczenia w warsztatach w teatrze Lalka. Ponadto, wspólnie z Asteriksem i Obeliksem rozwiązali zagadkę magicznego wywaru, z uwagą śledzili losy nietypowej rodzinki swojego rówieśnika -   Małej Wielkiej Stopy, a niektórzy z nich po raz pierwszy mieli na stopach łyżwy.

Uczniowie klas IV-VIII uczyli się współpracy w zespole, działania na korzyść swojej drużyny, przestrzegania zasady ,,fair play,, jak również czerpania przyjemności oraz dobrej zabawy z aktywnego spędzania czasu wolnego. Uczestniczyli w wjazdach do kina, na basen, do parku trampolin oraz na lodowisko, gdzie doskonaleniu umiejętności towarzyszył zawsze dobry humor.

Do zobaczenia w wakacje!
Stowarzyszenie TRÓJKA