05 marca 2019 17:37 | Aktualności

Podsumowanie projektu "Piękna nasza Polska cała"

Z dumą prezentujemy otrzymane certyfikaty, potwierdzające udział szkoły i poszczególnych nauczycieli w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym: "Piękna nasza Polska cała".
Od września do grudnia 2018 roku, wychowawcy klas I-III i świetlicy szkolnej, realizowali różne zadania, mające na celu kształtowanie postaw patriotycznych i tożsamości narodowej u dzieci. Koordynatorem szkolnym projektu, była pani Monika Krupińska.
W ramach projektu:

• Wszyscy uczniowie szkoły nauczyli się i wspólnie zaśpiewali 4- zwrotkowy hymn narodowy. Zainspirowani projektem, dołączyliśmy do akcji „Rekord dla Niepodległej”, ogłoszonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.
  • Klasa 2 e, przeprowadziła zajęcia otwarte dla rodziców o tematyce patriotycznej.
  • Klasy 2 c i 2 d, we współpracy z klasą 1e, przygotowały  apel szkolny z okazji 11 listopada.
  • Dzieci, ze wszystkich klas, poznały wiele piosenek i wierszy o tematyce patriotycznej.
  • Poszczególne klasy organizowały kąciki o tematyce patriotycznej, najczęściej w formie gazetek ściennych. Ponadto klasa 2d, wykonała lapbooki o Polsce, które stanowiły element dekoracyjny sali.
  • Dzieci uczyły się  zabaw i tańców ludowych zarówno w klasach, jak i w świetlicy szkolnej, która realizowała cykl edukacyjny: "Z Pyzą po polskich dróżkach". W ramach zajęć, dzieci poznawały poszczególne regiony Polski, stroje i tańce ludowe, zabytki, atrakcje.
  • Świetlica szkolna oraz uczniowie klasy 1b, przygotowali i wysłali kilka pocztówek z naszego małego miasta, Kobyłki.
  • Klasa 2d , wzięła udział w akcji BohaterON, pisząc i wysyłając  symboliczne kartki dla powstańców. Wypisywanie kartek poprzedziły zajęcia wprowadzające uczniów w tematykę powstania, pozwalające lepiej poznać i zrozumieć historię.
  • Klasa 2 d, przygotowała Dzień Mody Patriotycznej.  16.11.18, korytarz zamienił się w wybieg a uczniowie prezentowali stroje. Wśród przebrań były zarówno ubrania folkowe, ludowe, mundury wojskowe i harcerskie oraz stroje idealne dla kibica polskiej drużyny.
  • W ramach poznawania historii, folkloru i wielkich Polaków, uczniowie  z klas 3 c, 3b odwiedzili takie miejsca jak :muzeum w Żelazowej Woli, Muzeum wsi Polskiej i Puszczy Kampinoskiej oraz Muzeum Ludowego Rodziny Brzozowskich w Sromowie.
  • Odbył się konkurs plastyczno –historyczny „100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę”, zorganizowany przez wychowawców klas 2c i 3a.
  • Odbył się quiz historyczny „ Kto Ty jesteś?”, adresowany do uczniów klas II i III.
  • Zwieńczeniem projektu, był konkurs recytatorski „Wierszykarnia”, który w tym roku obejmował wiersze o Polsce.

Dziękujemy wszystkim za aktywny i twórczy udział w projekcie.

Podsumowanie projektu "Piękna nasza Polska cała"