13 marca 2019 18:35 | Aktualności

IV Ogólnopolski Konkurs „Wielka Liga Czytelników”

Od listopada 2018 roku  trwa w naszej szkole IV Ogólnopolski Konkurs „Wielka Liga Czytelników”. Jest to projekt czytelniczy o zasięgu ogólnopolskim, skierowany do uczniów klas 1-8 szkół podstawowych. Celem konkursu jest wyłonienie najlepszych czytelników spośród uczniów szkół podstawowych, a także promocja czytelnictwa oraz klasyki literatury dziecięcej i młodzieżowej. Konkurs jest organizowany w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 1-4 i 5-8. Przez trzy miesiące uczniowie z naszej szkoły czytali wybrane pozycje i rozwiązywali testy sprawdzające znajomość przeczytanych książek. Do szkolnego etapu finałowego zakwalifikowało się 37 uczniów. Do kolejnego etapu, na szczeblu powiatu przeszło ośmiu najlepszych. W klasach 1-4: Łucja Kłosińska, Filip Szczepaniak, Mateusz Wiciński i Tymoteusz Podlecki a w klasach 5-8: Marcelina Boguś, Przemysław Hęciak, Szymon Roszkowski i Alicja Sawicka. 28 lutego 2019 roku w Warszawie, na etapie powiatowym obie drużyny wywalczyły bardzo dobry wynik. Drużyna z klas 1-4 zdobyła 141 pkt na 150 możliwych i zajęła I miejsce, a tym samym zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego. Drużyna z klas 5-8 zdobyła 121 pkt na 150 możliwych i zajęła II miejsce. Obu drużynom serdecznie gratulujemy, a 28 marca trzymamy kciuki za Łucję, Filipa i Mateusza, ponieważ zmierzą się oni z drużynami z całego województwa!

Koordynatorzy szkolni WLC: Renata Kornacka,  Anna Boguś, Małgorzata Kowalczyk, Michał Pyrzyński, Agata Maziarz

Wielka Liga Czytelników