16 marca 2019 17:34 | Aktualności

Spotkanie z cyklu „Ciekawy człowiek czyta nam”

W lutym i marcu dzieci ze świetlicy szkolnej po raz kolejny spotkały się z wyjątkowymi gośćmi. Odwiedził nas pan Krzysztof Krawczyk, mieszkaniec Kobyłki, który jest osobą niewidomą od urodzenia. Opowiedział nam w jaki sposób, w dzisiejszych czasach, funkcjonują osoby niewidome. Na jakie trudności i bariery napotykają w codziennym życiu. Pokazał nam wiele ciekawych i wcześniej nam nie znanych przedmiotów, służących osobom niewidomym np. książki pisane alfabetem Braill’a, specjalnie przystosowany telefon komórkowy i komputer.

Drugim gościem była pani Maria Poślada, nauczyciel wspomagający uczniów niedosłyszących w jednej z warszawskich szkół. Zapoznała nas z językiem migowym, opowiedziała o codziennym życiu dzieci niesłyszących i niedosłyszących.

Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniach, zadawały zaproszonym gościom mnóstwo pytań. Te wydarzenia uzmysłowiły uczniom, jak ważna jest codzienna pomoc osobom niepełnosprawnym,  dostrzeganie takich ludzi oraz ich problemów.

Wychowawcy świetlicy: Renata Kornacka, Anna Boguś, Małgorzata Kowalczyk

Ciekawy człowiek Krzysztof Krawczyk i Maria Poślada