25 maja 2011 11:19 | Aktualności

VI Powiatowy Konkurs Poezji i Prozy Karola Wojtyły

18 maja 2011 roku w Zespole Szkół Publicznych nr 3 im. Karola Wojtyły w Kobyłce odbył się finał VI Powiatowego Konkursu Poezji i Prozy Karola Wojtyły. Przystąpili do niego finaliści szkolnych eliminacji z kilkunastu szkół powiatowych: Publicznego Gimnazjum nr 2 w Ząbkach, Gimnazjum nr 2 w Markach, Zespołu Szkół Specjalnych w Markach, Gimnazjum nr 4 w Wołominie, Sportowego Gimnazjum nr 5 w Wołominie, Gimnazjum w Jasienicy, Gimnazjum w Postoliskach, Gimnazjum w Duczkach, Publicznego Gimnazjum nr 1 w Kobyłce, Publicznego Gimnazjum nr 2 w Kobyłce, Publicznego Gimnazjum nr 3 w Kobyłce.

Laureatami konkursu zostali:

• 1 miejsce - Justyna Czaplińska z Gimnazjum w Duczkach
  • 2 miejsce - Joanna Jasińska z Gimnazjum w Duczkach
  • 3 miejsce - Joanna Grudzińska z Publicznego Gimnazjum nr 3 w Kobyłce

Wyróżnienia otrzymali:

• Aleksandra Cacko z Publicznego Gimnazjum nr 3 w Kobyłce
  • Małgorzata Gać z Publicznego Gimnazjum nr 2 w Kobyłce
  • Justyna Oniśk z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Kobyłce

Zostało także przyznane wyróżnienie Dyrektora Szkoły ZSP nr 3 w Kobyłce. Otrzymał je Adam Łukasik, uczeń Zespołu Szkół Specjalnych w Markach.

Patronat nad konkursem objęli:

• Ks. arcybiskup Henryk Hoser (patronat honorowy),
  • Starosta Powiatu Wołomińskiego - Piotr Uściński (fundator wyróżnień),
  • Urząd Miasta Kobyłka - reprezentowany przez Burmistrza Miasta Roberta Roguskiego (fundatora pamiątkowych książek dla wszystkich uczestników konkursu i przygotowujących ich nauczycieli),
  • Ks. dziekan Jan Andrzejewski – proboszcz parafii św. Trójcy w Kobyłce ( fundator głównych nagród).

Fundatorem statuetek dla uczestników konkursu był Tomasz Szturo, Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych nr 3 w Kobyłce. Konkurs został zorganizowany przez Stowarzyszenie „Trójka" i ZSP nr 3 im. Karola Wojtyły w Kobyłce. Konkurs był dotowany z budżetu Gminy Kobyłka. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, nauczycielom i członkom jury za poświęcony czas. Zapraszamy za rok!

Zdjęcia: