11 grudnia 2011 12:57 | Aktualności

Jak zapowiadaliśmy, udaliśmy się 6 listopada na pierwsze, historyczne Wojewódzkie Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Szkół Podstawowych w warcabach klasycznych. Pomimo braku wsparcia ze strony mazowieckich, wojewódzkich władz samorządowych i tym razem Uczniowski Klub Sportowy STRUGA w Markach stanął na wysokości zadania, przeprowadzając turniej w mistrzowskim stylu. Honorowym gościem zawodów był prezes Polskiego Związku Warcabowego Tadeusz Kosobudzki.

W zawodach brało udział trzynaście czteroosobowych reprezentacji szkół podstawowych z terenu naszego województwa. Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Gabrysia Kozłowska z klasy VIA, Kacper Wasiak z klasy VIB, Mateusz Bronek Mizerski z klasy IIIC oraz debiutant – Jędrek Ziółkowski z klasy ID. Świetną formą warcabową wśród markowskich mistrzów zaprezentował Kacper, który ostatecznie uplasował się w drugiej dziesiątce indywidualnej klasyfikacji, zaś cała drużyna została sklasyfikowana na ósmym miejscu. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych grami planszowymi na nasze cotygodniowe spotkania z planszówkami w czwartki od godz. 14.14 do 16.16 w sali 32B oraz na najbliższy, szachowy Grand Prix Powiatu Wołomińskiego, organizowany przez UKS STRUGA i nasz szkolny Turniej Trzech Planszówek dla uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, którego inauguracja będzie miała miejsce 16 grudnia 2010 roku.