1% dla Stowarzyszenia "Trójka" KRS 0000262645

Aktualności

17 października 2019 17:49 | Aktualności

12 października - Dzień Bezpiecznego Komputera

W przededniu przypadającego na 12 października Dnia Bezpiecznego Komputera w naszej szkole przeprowadziliśmy szereg działań, mających na celu uwrażliwienie dzieci na zachowanie czujności w trakcie korzystania z komputera i internetu.

     Na szkolnym holu pojawiła się wystawa prac uczniów, w tym prac zgłoszonych do konkursu o tej tematyce. Na dużym ekranie w auli, w czasie przerw, wyświetlane były prezentacje promujące bezpieczne użytkowanie komputerów. Nasi uczniowie śledzili je z uwagą i komentowali, między innymi w trakcie zajęć prowadzonych przez nauczycieli informatyki i zajęć komputerowych, ale też w czasie lekcji wychowania do życia w rodzinie oraz zajęć z wychowawcami klas.

     Cieszymy się, że nasi wychowankowie mają coraz większą wiedzę na temat potencjalnych zagrożeń (tj. wirusy, ataki hakerów czy cyberprzemoc) i coraz skuteczniej potrafią się przed nimi chronić.

Pamietajmy, że ofiarą cyberprzemocy najczęściej padają dzieci, które poza kontrolą rodzicielską korzystają z internetu. Dlatego tak ważne jest popularyzowanie wiedzy na temat bezpieczeństwa informatycznego oraz sposobów zapobiegania zagrożeniom płynącym z sieci.

Przypominajmy dzieciom na każdym kroku o podstawowych zasadach postępowania - zarówno w szkole jak i w rodzinnym domu. O wszystkich wątpliwościach lub podejrzeniach dzieci powinny informować rodziców lub nauczycieli.

Rodzice natomiast powinni wiedzieć, co robi dziecko przy komputerze, z jakich stron korzysta i czy nie spędza przed komputerem zbyt wiele czasu.

Przeczytano: 116 razy. Wydrukuj|Do góry

Dzień Bezpiecznego Komputera