06 listopada 2019 16:54 | Aktualności

Podsumowanie akcji -Weź się wymień

W przedostatnim tygodniu października (21-25.10.2019 r.) w naszej szkole odbyła się kolejna edycja bezgotówkowej wymianki książkowej: WEŹ SIĘ WYMIEŃ.
Celem akcji była niezmiennie promocja czytelnictwa wśród uczniów, rodziców i pracowników szkoły.
W świetle fatalnych wyników, dotyczących stanu czytelnictwa w Polsce, nasza skromna inicjatywa jest zaledwie kroplą w morzu potrzeb. Tym bardziej radują nas wieści od wolontariuszy pełniących dyżury w czasie tej akcji, którzy potwierdzili, że wymianka cieszyła się dużym zainteresowaniem.Wiele osób liczy, że niebawem będą mogli ponownie skorzystać z takiej okazji na wzbogacenie domowej biblioteczki i przekazanie dalej tych pozycji z własnego księgozbioru, które nie mają już w nim racji bytu. Postaramy się sprostać tym oczekiwaniom jeszcze w tym roku szkolnym.
Serdecznie dziękujemy pracownikom Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kobyłce, za wsparcie po raz kolejny naszej akcji, życzliwość, pomoc i przekazane książki. Podziękowania kierujemy również do wszystkich innych osób, które wspomagały naszą akcję darowiznami książkowymi lub poświęcając czas na dyżury w czasie trwania wymianki. Jesteście wspaniali!:)
Już dziś zachęcamy wszystkich do udziału w kolejnej wymiance książkowej w kwietniu!  Osoby, chcące przekazać w ramach darowizny na ten cel książki ( dla dzieci w wieku szkolnym i dorosłych), prosimy o kontakt z p. Moniką Krupińską.
A w międzyczasie warto też wspomóc inne inicjatywy o podobnym przesłaniu, m.in. wziąć udział w konkursie „1000 powodów by czytać”, którego szczegóły znajdą Państwo na szkolnej stronie internetowej.
Dodatkowo, osoby zainteresowane uczęszczaniem na spotkania Szkolnego Klubu Książki zapraszamy do kontaktu z p. Emilią Ochmańską.

Organizatorki: Monika Krupińska i Emilia Ochmańska

Weź się wymień