14 listopada 2019 09:18 | Aktualności

Konkurs recytatorski- Wierszykarnia

Dnia 28.10.2019 r., odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski „Wierszykarnia”, adresowany do uczniów klas II i III.
Głównym celem konkursu była popularyzacja twórczości Danuty Wawiłow i Doroty Gellner oraz rozwijanie zdolności recytatorskich i nauka rywalizacji w przyjemnej atmosferze.

Po eliminacjach klasowych, do etapu szkolnego zakwalifikowało się 20 uczestników, którzy zaprezentowali bardzo ciekawe interpretacje wierszy.

Występy oceniało jury w składzie:

• Marta Ludwiniak- dyrektor
  • Agnieszka Polkowska- psycholog
  • Justyna Fedorczyk- nauczyciel
  • Ewelina Olszewska- nauczyciel

Komisja biorąc pod uwagę dobór repertuaru, dykcję oraz interpretację tekstu, wyłoniła następujących laureatów:

Aleksandra Kapciak z klasy IIe, za recytację wiersza „Dziwny kot” D. Wawiłow
Łucja Kłosińska z klasy IIIc, za recytację wiersza „Zły humorek” D. Gellner
III miejsce
Melania Zielińska z klasy IIIa, za recytację wiersza „Dziwna przygoda” D. Gellner
Wyróżnienie:
Julia Sadura z klasy IIc, za recytację wiersza „O Rupakach” D. Wawiłow.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy dodatkowo nagrody książkowe, ufundowane przez  Stowarzyszenie Trójka.

Wydarzenie zostało przygotowane przez p. Monikę Krupińską i p. Anetę Urbaszek, ze wsparciem p. Urszuli Kupiec.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Opracowała; Monika Krupińska

Konkurs recytatorski - Wierszykarnia