27 listopada 2019 20:00 | Aktualności

Klub Szkół UNICEF

Nasza szkoła przyłączyła do Klubu Szkół UNICEF. Jest to inicjatywa, która zrzesza szkoły zainteresowane propagowaniem wśród swoich podopiecznych idei pomocy humanitarnej.
20 listopada 2019 r. przedstawiciele "Trójki" byli obecni na konferencji pt. „Prawo dziecka do dzieciństwa. 30 lat Konwencji o prawach dziecka - praktyczna implementacja praw dziecka.”

W trakcie tego wydarzenia prezentowane były działania samorządów lokalnych oraz partnerów biznesowych UNICEF Polska prowadzone w zakresie ochrony praw dziecka. Samorządy lokalne, najbliższe obywatelom, poprzez codzienną realizację założeń polityki społecznej, rodzinnej czy kulturalnej, realizują również zapisy Konwencji o prawach dziecka w  lokalnych społecznościach.

Konferencję otworzył Marek Krupiński, Dyrektor Generalny UNICEF Polska. Specjalnymi gośćmi na konferencji byli Artur Żmijewski i Łukasz Nowicki, Ambasadorowie Dobrej Woli UNICEF.

Małgorzata Zabramska