10 stycznia 2020 10:19 | Aktualności

Wielka Orkiestra po raz kolejny zagra w Kobyłce

Już w niedzielę 12 stycznia 28 Finał WOŚP. Będzie to jednocześnie 25 finał, który odbędzie się w kobyłkowskiej „Trójce”, czyli Publicznej Szkole Podstawowej z Oddziałami Sportowymi nr 3 im. Karola Wojtyły - sztab 1443.

W Kobyłce pierwsze tony Orkiestry wybrzmią już 11 stycznia, gdy w hali sportowej SP nr 3 rozpocznie się turniej siatkarski oraz na Gliniankach w Zielonce, dokąd zapraszają morsy zrzeszone w Fundacji „Morsy Wołomin-Kobyłka”.

Przez cały finałowy weekend będzie odbywał się Charytatywny Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Miasta Kobyłka. Dla ratowania życia i zdrowia dzieci zagra 20 drużyn (11 stycznia faza grupowa, 12 stycznia ćwiećfinały, półfinały oraz finał). Amatorów aktywności fizycznej Kobyłka zaprasza również na Bieg Policz się z Cukrzycą, który odbędzie się już po raz 9 w mieście. Family Active i Szkoła Podstawowa nr 3, działające pod egidą Sztabu 1443 WOŚP w Kobyłce zapraszają wszystkie osoby, mające ochotę spędzić poranek w aktywny sposób oraz wesprzeć wpisowym Fundację WOŚP. Oba sportowe wydarzenia objęła patronatem Edyta Zbieć, Burmistrz Kobyłki.

Dla rodzin z dziećmi przewidywane są atrakcje w niedzielne popołudnie – planowany jest bal dla dzieci z animatorami oraz koncert disneyowski – „Barwy, które kolorowy niesie wiatr”. To muzyczne show , w którym będzie można usłyszeć najwspanialsze piosenki z bajek Disneya i nie tylko. W programie znajdują się takie utwory jak „Kolorowy wiatr” z Pocahontas, „Miłość rośnie wokół nas” z Króla Lwa, „Po raz pierwszy widzę blask” z Zaplątani czy „Pół kroku stąd” z Vaiana – Skarb oceanu. Na scenie wystąpią artyści, którzy specjalizują się w muzyce musicalowej i aktorskiej. Specjalnie dla Państwa zaśpiewa duet Sylwia Przetak i Kamil Zięba – wokaliści, zdobywający doświadczenie na najlepszych scenach teatralnych i koncertowych w kraju oraz w programach telewizyjnych, cieszący się ogromną sympatią publiczności.

Podczas koncertu z dziećmi będą się bawić się animatorzy przebrani za postacie z bajek (Olaf, Elza z Krainy Lodu i Myszka Mini). W tym samym czasie poza sceną odbywać się będzie rejestracja dawców szpiku DKMS, pokazy i warsztaty Pierwszej Pomocy ze Szczepem 4 Drużyn Harcerskich i Gromad Zuchowych z Kobyłki, „Live art” czyli sztuka na żywo – malowanie obrazów, a także warsztaty karnawałowe – będzie można tworzyć i wycinać maski karnawałowe, korony, kapelusze wróżek i czarodziejów, różdżki – wszystko co ważne w czasie karnawału. Na stoisku Miejskiej Biblioteki Publicznej jest przewidziana sprzedaż książek w atrakcyjnych cenach, warsztaty dla dzieci i warsztaty zdobienia toreb ekologicznych. Biblioteka przewiduje również licytację drzewka ze „złotymi myślami”.

O godzinie 12:30 na sali gimnastycznej w SP 3 Kobyłka zapraszamy na otwarty trening grupowy z Anią Fiodor z Klubu Torstar Kobyłka. Jest to trening dla każdego, którego celem jest promowanie zdrowego stylu życia. Razem złapmy wiatr w żagle i wspólnie trenujmy dla WOŚP – to pierwszy taki trening wspierający tak szczytny cel w Kobyłce i w okolicy.

Ok. 15.50 odbędzie się wspólne morsowanie z Fundacją „Morsy Wołomin – Kobyłka”. Uwaga - każdy będzie się mógł przyłączyć. Doświadczone morsy zapewnią miłą atmosferę, opiekę i szkolenie.  Ciepły posiłek z grilla zapewni dla chętnych Szczep 4 DHiGZ z Kobyłki.

Wracamy na scenę wypełnioną wieloma wspaniałymi atrakcjami, a na niej prowadzący -  „Artystyczna wielowymiarowość. Refleks, ale i refleksja. Spontaniczna żywiołowość. Subtelny dowcip podszyty umiejętnością empatycznego wyczuwania ludzkich nastrojów.” To jedno z wielu stwierdzeń opisujących Roberta Jarka. Od 16.00 będą pokazy sekcji Miejskiego Ośrodka Kultury i „Trójki” - Mandaryna Dance Studio – prężnie działająca sekcja w MOK Kobyłka (wszyscy młodzi tancerze wspierają nieustannie wydarzenia kulturalne w mieście i promują Kobyłkę w Polsce i za granicą zajmując czołowe miejsca na podium),  Natalia Ilach z tańcem towarzyskim, kids dance mix i  kids latino solo; karate Katarzyna i Marcin Sieradzccy (zaangażowanie w trening, poparte jasnymi zasadami, przyniosło wiele sukcesów zawodnikom KSW KYOKUSHIN biorących udział w Mistrzostwach Świata, Europy i Polski), kickboxing – Grzegorz Engel  oraz grupa akrobatyczno – taneczna Kensei. A potem koncerty. Wystąpi lokalny zespół „NO TAK”, a także „Singing Birds” - trio wokalne, którego znakiem rozpoznawczym jest retro stylistyka oraz brzmienie głosów w bliskiej harmonii.

Gwiazdą wieczoru będzie Kuba Jurzyk z zespołem - wokalista, finalista IV edycji programu „X Factor”, absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Tadeusza Bairda w Grodzisku Mazowieckim.

Pomiędzy wydarzeniami na scenie będą miały miejsce licytacje gadżetów WOŚP i miasta, obrazów, voucherów ufundowanych przez lokalnych przedsiębiorców i innych wartościowych przedmiotów. Będzie prowadzona także licytacja złotego medalu z Mistrzostw Europy. Jest to pierwszy złoty medal zdobyty na międzynarodowej imprezie mistrzowskiej (Mistrzostwa Europy Madryt 2001) przez Stefana Makowskiego, medalistę w szermierce na wózkach Mistrzostw Świata w Budapeszcie, Turynie, Mistrzostw Europy w Paryżu i w Warszawie, na Igrzyskach Paraolimpijskich w Atenach, uczestnika Igrzysk Paraolimpijskich w Pekinie i w Londynie.

O 20.00 Światełko do Nieba – wypuścimy w niebo 500 balonów led oraz obejrzymy bardzo widowiskowy  pokaz ognia w wykonaniu absolwentek kobyłkowskiej „Trójki”.

Do zobaczenia 12 stycznia!