11 lutego 2020 20:20 | Aktualności

Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112 w Trójce

11.02 w całej Europie obchodzony jest Dzień Numeru 112. Z tej okazji uczennice klasy VIII a  przeprowadziły w świetlicy zajęcia dla klas 1-3. Tematem przewodnim były informacje, dotyczące numerów alarmowych oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzieci zostały zapoznane z kolejnymi etapami sprawdzania przytomności oraz oddechu osób poszkodowanych, a także podejmowania odpowiednich działań w różnych sytuacjach. Uczestnicy zajęć mieli okazję do samodzielnego wypróbowania w praktyce poznanych metod pierwszej pomocy. Wszyscy dostali też karteczki z czteroma podstawowymi numerami alarmowymi do powieszenia na lodówce lub schowania w plecaku. Na końcu lekcji przeprowadzony został quiz, sprawdzający zapamiętane informacje, w którym za poprawne odpowiedzi można było otrzymać słodkie nagrody.

Zajęcia przeprowadziły: Małgorzata Rzepka, Barbara Domańska, Nadia Sobierajska oraz Nina Fryczyńska.

Pomoc pedagogiczna: Jan K. Skrzypkowski (pedagog szkolny)