01 lutego 2012 07:57 | Aktualności

Zima w Trójce

Akcja Zima w Trójce trwała od 16 stycznia do 27 stycznia 2012 roku. Celem nadrzędnym zadania było zapewnienie opieki dzieciom, które na czas ferii zimowych pozostały w domach. Prowadzone działania ukierunkowane były na:

• ukazanie możliwości spędzania czasu wolnego w sposób bezpieczny i atrakcyjny;
  • rozbudzenie zainteresowań oraz umiejętności poprzez ukazanie dorobku artystycznego, intelektualnego oraz sportowego dzieci i młodzieży;
  • promowanie aktywnego i zdrowego stylu życia;
  • rozwijanie umiejętności pracy w zespole.

W ramach zadania odbywały się: zajęcia sportowe i warsztaty artystyczne na terenie Zespołu Szkół Publicznych nr 3 im. Karola Wojtyły w Kobyłce i wycieczki na pływalnię oraz do kina Kultura w Wołominie.

W trakcie warsztatów artystycznych uczestnicy:

• poznali i stosowali różne techniki plastyczne i techniczne;

• wykonali prace m.in.: wazony z masy solnej ozdobione ziarnami, pestkami, nasionami oraz laurki – prezenty dla babci i dziadka; zwierzęta z papieru kolorowego – orgiami płaskie z koła i kwadratu; zwierzaki – cudaki – praca przestrzenna z wykorzystaniem tektury oraz wykałaczek; kukiełki z gałganków i tektury; autoportret – praca z wykorzystaniem gałganków, makaronu i włóczki; magiczne pudełko z różnych materiałów; portret psa – praca z różnych materiałów; ruchome bałwanki do zawieszania na oknie; włóczkową panienkę; witraże na okno; portret Fryderyka Chopina – malowanie akwarelami.

• słuchali muzyki klasycznej oraz współczesnej/dyskotekowej;

• przygotowali krótkie scenki z wykorzystaniem własnoręcznie wykonanych kukiełek;

• uczestniczyli w grach i zabawach ruchowych w auli szkoły, a w przerwach między zajęciami tematycznymi grali w gry planszowe.

W czasie zajęć sportowych:

• dzieci uczestniczyły w grach, zabawach i zawodach sportowych organizowanych
    na sali gimnastycznej;

• młodzież (uczniowie i uczennice gimnazjum) doskonaliła umiejętność gry w piłkę siatkową.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo wszyscy uczestnicy zostali zapoznani z regulaminem akcji: Zima w Trójce, zasadami BHP w trakcie zajęć oraz wycieczek. W przerwach między zajęciami dzieci miały zapewnioną herbatę z cytryną lub sokiem owocowym.

Nad bezpieczeństwem i zdrowiem dzieci i młodzieży w czasie realizacji zadania czuwała pielęgniarka szkolna –pani Anna Bok, której serdecznie dziękujemy!