03 lutego 2012 09:12 | Aktualności

Elektro-MY

Szkolny zespół Elektro-MY z Gimnazjum nr 3 w Kobyłce bierze udział w Ogólnopolskim Konkursie ,,Drugie życie elektrośmieci”. Wspólnie orzekliśmy, że Elektro-My - to właśnie My, uczniowie tej szkoły i będziemy promować ekologiczny styl życia. Kontynuować program \"Trójka - szkoła przyjazna środowisku\".

Nie będziemy zbierać wyłącznie baterii i telefonów komórkowych, również inne przedmioty elektro i zwiększać świadomość uczniów i mieszkańców Kobyłki na temat ZSEE. Logo naszego zespołu to świecąca żarówka, a światło daje poczucie optymizmu, zwiększa nadzieję na lepsze życie i bezpieczeństwo.

Zbiórka ZSEE może więc tylko przynieść korzyści dla nas i dla naszego środowiska. W środku żarówki znajduje się logo szkoły, ponieważ jesteśmy jej uczniami i reprezentujemy ją na zewnątrz, biorąc udział w tym projekcie.

Organizatorem konkursu jest Platforma Recyklingu SA (ERP Polska) przy udziale finansowym ERP Bateries Poland Sp z o.o. oraz Narodowego Funduszu Ochrony Gospodarki Wodnej Elektrośmieci to potoczna nazwa Zużytego Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego ( ZSEE). Celem konkursu jest podniesienie świadomości ekologicznej uczniów i całej społeczności lokalnej oraz zbiórka ZSEE i zużytych baterii. Mamy nadzieję, że to doprowadzi do zmniejszenia obciążenia naszego ekosystemu.

Zbiórka ZSEE odbędą się w ZSP3 przy ul. Załuskiego 57 w dniach 14 marca i 18 kwietnia 2012 r. Prosimy o przyniesienie zużytych, drobnych urządzeń gospodarstwa domowego, takich jak; suszarki, telefony, radia, monitory, żarówki, baterii itp.

Pomóżcie uczniom wygrać konkurs!

Zespół Elektro-MY

Zdjęcia: