17 października 2011 20:10 | Aktualności

Dzień Patrona i Akademia Misyjna

Pod tym tytułem w okolicach 16 października nasza szkoła przypomina o ideałach życiowych i nauczaniu Karola Wojtyły, dziś już bł. Jana Pawła II - papieża. Z okazji Szkolnego Święta – Dnia Patrona Szkoły, uczniowie Szkolnego Koła Patrona przygotowali program słowno muzyczny pt. "Bł. Karol Wojtyła Nasz Patron - przyjaciel młodzieży".

Jedną z życiowych pasji Patrona naszej szkoły była bowiem młodzież, z którą spędził tyle wspaniałych chwil. Troszczył się o młodzież całego świata. "Jesteśmy dumni, że nasza szkoła ma tak wspaniałego patrona. Pragniemy Go naśladować w niesieniu dobra innym. Biorąc udział w programie Adopcja serca - finansujemy naukę w szkole rwandyjskiej koleżance Rivine Uwase" - mówili uczniowie podczas programu. Akcje charytatywne organizowane w szkole przez Koło Patrona Szkoły oraz Samorząd Uczniowski są baza finansową, aby Rivina mogła spełnić swe marzenia i lepiej żyć. Nie zapominajmy słów nauczania Karola Wojtyły – bł. Jana Pawła II wypisanych na sztandarze naszej szkoły "Jesteście moją nadzieją".

s. Agnieszka Ciurzyńska