1% dla Stowarzyszenia "Trójka" KRS 0000262645

UKS Jargoś

21 maja 2015 10:22 | UKS Jargoś

Mamy medal!

Zespół UKS "Jargoś" Kobyłka przy ZSP nr 3 w Kobyłce  w miniony weekend zdobył brązowy medal Mistrzostw Mazowsza w piłce siatkowej chłopców - kat. "czwórki" i tym samym awansował do finałów Mistrzostw Polski.

"W turnieju finałowym uczestniczyło osiem najlepszych drużyn, podzielonych na dwie grupy. Nasz zespół wygrał wszystkie mecze w grupie (z Metro W-wa 2:0, Czarnymi Radom 2:0 i z Plasem W-wa 2:0. W półfinale przegraliśmy z Mos Wola - późniejszym złotym medalistą 0:2. W meczu o brązowy medal pokonaliśmy po dramatycznym meczu Czarnych Radom 2:0 (17:15, 15:13). Jesteśmy bardzo szczęśliwi ze zdobycia medalu. Pracowaliśmy na to bardzo ciężko przez ostatnie dwa lata. Dziękuję chłopakom za walkę i determinację, dziękuję za wsparcie i pomoc Burmistrzowi Miasta Kobyłka - panu Robertowi Roguskiemu, dyrektorowi ZSP nr 3 w Kobyłce - panu Tomaszowi Szturo oraz rodzicom chłopców, bez których sukces ten nie byłby możliwy" - powiedział Piotr Szymanowski, trener zespołu.

Skład brązowej drużyny: Robert Marcinkiewicz (kapitan zespołu), Konrad Wojewódzki, Filip Wleklak, Dawid Bulira, Dawid Gierłachowski oraz Jakub Krasnodębski.

Ogromny sukces osiągnął zawodnik UKS Jargoś Kobyłka - Jędrzej Ziółkowski. Wypożyczony na ten sezon do Czarnych Radom zdobył złoty medal i tytuł Mistrza Mazowsza w kat. trójek będąc najlepszym zawodnikiem na boisku. Warto również wspomnieć o dwójce UKS Jargoś - Michał Wleklak i Jan Ziółkowski, która po wspaniałej walce zajęła bardzo dobre, czwarte miejsce w turnieju finałowym, przegrywając medal "jedną pilką".

Zajęcia (treningi) prowadzone są w ramach wykonania zadania publicznego dofinansowanego przez Miasto Kobyłka.

Przeczytano: 588 razy. Wydrukuj|Do góry